دوره پرورش خلاقیت دیداری 

اگر به دنبال این هستید که کودک 4 تا 8 سال شما توانمندی هایی از جمله «تعامل با والدین»، «تعامل واقعی با مفاهیم اولیه دیداری»، «تجربه عملی یادگیری»، «توسعه نگاه پژوهشگری» و در یک جمله «یادگیری زبان هنر به شیوه ای کودکانه با رویکردی پژوهشی» را بیاموزد، این دوره قطعا مناسب او خواهد بود. برای توضیحات بیشتر به ادامه همین صفحه بروید.

معرفی دوره
چرا این دوره؟
برای چه کسانی؟

معرفی دوره

کودک با نقاشی به عنوان یکی از اولین کارکردهای خلاقیت دیداری، نقش پردازی و جستجوگری های خودش را به نمایش می گذارد. کودک یک اندیشه ورز و پژوهشگر واقعی است. کورک وقتی نقاشی می کشد در حال فکر کردن است. اولین خط خطی هایی که از او بر روی برگه سفید کاغذ می بینید، نماینده «خود او» هستند. وقتی کودک خورشید، خانه، گل و پرنده را نقاشی می کند در حال یادگیری «واژه» است. وقتی آن ها را بر روی یک کاغذ با ارتباطاتی که در ذهنش دارد ترسیم می کند، در حال یادگیری «جمله» و جمله سازی است. ما چقدر به این زبان مهم یادگیری اهمیت می دهیم؟ وقتی کودکی در حال نقاشی کردن و برون ریزی و خلق اندیشه های خود است، پدر و مادر هوشیار و آگاه لازم است با این رخداد مهم، مانند زبان باز کردن او برخورد کنند. آیا اولین تجربه شنیدن واژه از زبان کودک خود را در یاد دارید؟ چقدر برای شما شیرین و مهم بود؟

این دوره قرار است به شما به عنوان والدین بیاموزد که چه طور با زبان خلاقیت دیداری کودک خود رو به رو شوید و او را در مورد «خلاقیت دیداری» توسعه دهید. همچنین کمک می کند کودک شما زبان خود را شفاف تر کرده و همین طور بتواند از زبانی قوی تر در خلاقیت های دیداری خود استفاده کند.

اگر هنوز مطمئن نیستید که این دوره می تواند شما و کودکتان را رشد دهد، ادامه این مطلب را بخوانید.

چرا «پرورش خلاقیت دیداری»؟

اگر تا به حال حتی یکبار در مورد کودک 4 تا 8 ساله خود با سوالات یا موقعیت های زیر رو به رو شده اید، قطعا این دوره به شما و فرزندتان کمک خواهد کرد. در این دوره می آموزید چه طور به بهترین شکل به سوالات زیر پاسخ دهید و فرزندتان را در بهترین و مطلوب ترین مسیر حرکت دهید. این دوره مهم است چون سوالات زیر مهم هستند:

 • چرا این بچه اینقدر این طرف و اون طرف میره؟
 • چرا سعی می کنه همه چیز رو خراب کنه؟
 • آیا ممکنه بچه من بیش فعال باشه؟
 • چرا پس این بچه چند ساعته فقط با همین یک وسیله درگیره؟
 • آیا تلویزیون دیدن کمکی به بچه من می کنه؟
 • چرا انگار دائما داره همه چیز رو بررسی می کنه؟
 • بچه من چه طور می تونه یک مخترع یا مبدع بشه؟
 • چی کار کنم که بچه ام در حالت آرامش و به طور طبیعی رشد کنه؟
 • از چه امکانات و روش هایی استفاده کنم تا بچه من با هنر میانه خوبی داشته باشه؟

اگر فکر می کنید لازم است دقیق تر درباره این دوره اطلاعات کسب کنید، به ادامه همین مطلب بروید. 

«پرورش خلاقیت دیداری» برای چه کسانی است؟ آیا به درد من و فرزندم می خورد؟

این دوره برای کودکان و والدینی مناسب است که در بازه سنی 4 تا 8 سال قرار دارند. اگر تصمیم دارید اهداف زیر را به طور تخصصی برای کودک خود پیگیری کنید، این دور قطعا مناسب شماست و شما در دسته مخاطبان آن قرار دارید.

 1. تقویت «جستجوگری» از طریق «مواجهه»: از طریق تعلیم و تسهیلگری
 2. تقویت قوه «تمییز» از طریق ایجاد فضای «تعمق»: از طریق تسهیلگری
 3. تقویت قوه «تحلیل» از طریق ایجاد فضای تعمق بیشتر و ظریف تر: از طریق تسهیلگری
 4. تقویت قوه «تولید»: از طریق تسهیلگری و گفت و گوی دو سویه
 5. کیفیت بخشی و ابداع: از طریق گفت و گو

اگر در مورد دوره «پرورش خلاقیت دیداری» هنوز سوالی برای شما در زمینه شیوه برگزاری، مدل کارگاه و… باقی مانده است، کافی است با ما تماس بگیرید.

ثبت نام در دوره