دوره توسعه خلاق

اگر به دنبال این هستید که فرزند 6 ساله شما با رویکردی دقیق، علمی و تربیتی بتواند «گفت و گو کند»، «جستجوی درونی و بیرونی خود را با اطمینان تر توسعه دهد»، «به سمت کشف و جستجوگری برود»، «یک یادگیرنده مادام العمر باشد» و «اهل همدلی و مشارکت باشد» این دوره قطعا برای فرزند شما مناسب است. برای توضیحات بیشتر به ادامه همین صفحه بروید.

معرفی دوره
چرا این دوره؟
برای چه کسانی؟

معرفی دوره

این فردریک فرویل بود که اولین بار اهمیت یادگیری در حد واسط بین خانه و مدرسه موسوم به «پیش دبستانی» را فهمید و تا امروز اهمیت آن هر روز نمایان تر می شود. به زبانی ساده پیش دبستانی پیوند دهنده یادگیری خانه و مدرسه است و هرچقدر پیوندی دقیق تر، علمی تر و حکیمانه تر ایجاد شود؛ اثرات مثبت آن تا پایان عمر کودک ادامه پیدا می کند. در اکثر مراکز، پیش دبستانی یک دوره آسان سازی شده از دبستان است، در حالی که لازم است «پیش دبستانی» کاملا با دقت و مبتنی بر شرایط سنی کودک طراحی و اجرا شود. آموزش در کشور ما اکثرا مبتنی بر «حافظه» است. برای درک بهتر نفوذ این نگاه در خانه ها و تربیت مان کافی است به تیزر تبلیغاتی 100 میلیارد تومانی یک ناشر حافظه محور کنکوری که هر چند دقیقه از جلوی چشمان ما می گذرد توجه کنید!

این دوره به شما به عنوان والدین می آموزد که چه طور فرزند خود را به شیوه ای پژوهشگرانه و حکیمانه رشد دهید. کودک شما در این دوره، علاوه بر آنکه می تواند پیوندی دقیق و صحیح بین خانه و مدرسه برقرار کند، می آموزد چه طور بیاندیشد و یادگیری را بر حافظه ترجیح بدهد و در این مسیر به جلو برود.

اگر هنوز مطمئن نیستید که این دوره می تواند شما و کودکتان را رشد دهد، ادامه این مطلب را بخوانید.

چرا «توسعه خلاق»؟

اگر تا به حال حتی یکبار در مورد کودک 5 تا 6 ساله خود با سوالات یا موقعیت های زیر رو به رو شده اید، قطعا این دوره به شما و فرزندتان کمک خواهد کرد. در این دوره می آموزید چه طور به بهترین شکل به سوالات زیر پاسخ دهید و فرزندتان را در بهترین و مطلوب ترین مسیر حرکت دهید. این دوره مهم است چون سوالات زیر مهم هستند:

 • آیا ممکنه بچه ام وقتی رفت مدرسه مجبور بشم پیش اش بمونم؟
 • آیا ممکنه بچه من از مدرسه بترسه؟
 • چه طور مدرسه خوبی رو برای بچه ام انتخاب کنم؟
 • چه طور بفهمم بچه ام استعدادش در چه زمینه ای هست؟ 
 • چه طور بچه ام می تونه فکر کردن رو یاد بگیره؟
 • آیا ممکنه استفاده از فضای مجازی روی موفقیت تحصیلی بچه ام اثر منفی داشته باشه؟ چه طور کنترل اش کنم؟
 • چی کار کنم که بچه ام در مدرسه با معلم اش ارتباط خوبی برقرار کنه؟
 • چه طور به فرزندم یاد بدم درست و دقیق بشنوه؟
 • چه طور به فرزندم یاد بدم درست و دقیق ببینه؟
 • چه طور بچه ای وظیفه شناس تربیت کنم؟

اگر فکر می کنید لازم است دقیق تر درباره این دوره اطلاعات کسب کنید، به ادامه همین مطلب بروید. 

«توسعه خلاق» برای چه کسانی است؟ آیا به درد من و فرزندم می خورد؟

این دوره برای کودکان و والدینی مناسب است که در بازه سنی 5 تا 6 سال قرار دارند. اگر تصمیم دارید اهداف زیر را به طور تخصصی برای کودک خود پیگیری کنید، این دور قطعا مناسب شماست و شما در دسته مخاطبان آن قرار دارید.

 1. تقویت «انگیزه مندی» برای یادگیری: توسعه ی جستجوگری و جویندگی
 2. تقویت رابطه ی «شاگرد» و «مربی»
 3. تقویت «کیفیت شنیداری»
 4. تقویت «کیفیت دیداری»
 5. آگاهی بخشی علمی و عملی به والدین در راستای تربیت کودک «خلاق» و «موثر»
 6. تقویت حس وظیفه شناسی

اگر در مورد دوره «پرورش خلاقیت دیداری» هنوز سوالی برای شما در زمینه شیوه برگزاری، مدل کارگاه و… باقی مانده است، کافی است با ما تماس بگیرید.

ثبت نام در دوره