با ما همراه باشید!

همراهان ارجمند و عزیز سرویاسین

 از آن که طی نزدیک به دو دهه فعالیت فرهنگی، هنری و پژوهشی همراه، دوست و یار ما بوده اید از شما صمیمانه متشکریم.

علیرغم آنکه اینجانب به عنوان کارشناس و پژوهشگر علوم تربیتی فکر می کنم حضور کرونا در دراز مدت به نفع کشور و جهان خواهد بود ولی واقعیت آن است که در کوتاه مدت خیلی از کسب و کارها به ویژه کسب و کارهای فرهنگی که در فضاهای ملموس و فیزیکی جریان داشته اند به شدت تحت الشعاع قرار خواهند گرفت؛ از جمله موسسه سرویاسین ناچار است به خاطر نبودن منابع مالی لازم و عدم جریان مالی احتمالاً به کار خود در دفتر جنوبغربی تهران پایان دهد.

ما تلاش کردیم تا از طریق ایجاد فرایند الکترونیک، زیرساختی را به وجود آوریم که پدیده های شبیه کرونا نتواند آن را مختل کند؛ اما به دلیل نوع نگاه بخش زیادی از همراهانمان عملاً نتوانستیم از این زیرساخت حداقل در این منطقه استفاده کنیم. این امر حتی در بخش کارگاه های اندیشه که موفقیت مان در دوره تجربه حداقل دو برابر کارگاه های فیزیکی مشاهده شد هم عملاً رخ داد و حمایت جدی را شاهد نبودیم. البته همین جا لازم است از ۱۲ درصد حمایت اعضای حاضر (در پرداخت شهریه) تشکر کنم. متاسفانه لازم ذکر کنم درآمد ۱۲ درصدی حتی جوابگوی هزینه ی بستر الکترونیک هم نبوده است چه برسد به نیروهای پشتیبانی و مربیان.

البته ما فرآیند الکترونیک را ادامه خواهیم داد چون متقاضیان دیگری در کل کشور وجد دارند و شاید پس از استفاده از این ظرفیت ها بشود دوباره از طریق همکاری با دیگر مراکز مانند مدارس، مساجد یا مراکز فرهنگی موجود ارتباط نسبی با علاقمندان برقرار کنیم.

دلیل آن که ما نمی‌توانیم یا احتمال آن را میدهیم که نتوانیم در دراز مدت و در صورت تعطیلی دفتر مرکزی موسسه آن را بر پاکنیم به خاطر آن است که تورم تزریقی در کشور آنچنان است که اگر یک کسب و کار فرهنگی که قبلاً راه افتاده و به نظر فعلا با هزینه ای ۲۰۰ میلیون تومانی اداره میشود امروز تعطیل شود، برای راه اندازی دوباره همان کسب و کار در هفته بعد نیاز به ۸۰۰ میلیون تا ۱ میلیارد تومان سرمایه هست و از این رو در صورت تعطیل شدن، توان اندازی مجدد را به این زودی در خودمان نمی بینیم.

مجدداً یادآوری می کنم که فعالیت سایت سرویاسین، شبکه ها، رسانه های مجازی ، فروشگاه حقیق و مجازی و تمام کارکردها متعلق به سرویاسین ان شاءالله برقرار خواهند بود و حتی تقویت خواهند شد؛ همچنین سعی می کنیم از آن طریق به رسالت فرهنگی خود که به آن باور داریم وفادار باشیم، حتی اعضاء علاقمند کارگاه های اندیشه و مکمل خلاقیت که علاقمند حضور در کارگاه الکترونیک باشند به صورت الکترونیکی البته با پرداخت شهریه ادامه خواهند داد، حتی در تلاش هستیم همایش گروه های پژوهشی اعضاء کارگاه اندیشه سرو یاسین را باشکوه تر و حتی در یک فرآیند بین المللی به صورت مجازی و غیر مجازی برگزار کنیم. سمینار های تربیتی خود را کماکان به صورت وبینار و مجازی برپا کرده و سعی می کنیم در فرآیندی تعاملی با خانواده ها و فرزندان آن ها، یادگیری جمعی و انجمنی را توسعه بدهیم.

خواهشمند است با پاسخ به سوالات زیر ما را برای ارائه خدمات بهتر و دقیق تر راهنمایی بفرمایید.

با احترام

احمدرضا آذربایجانی

مدیرمسئول موسسه فرهنگی، هنری و پژوهشی سرویاسین